Mobilní aplikace

Frenkeeho pojistka na blbost

která má fakt smysl

Chybu udělá každý, ale Frenkee má řešení, které za vás škodu zaplatí. Pojistka na blbost, která vás ochrání v co nejvíce situacích za co nejméně peněz.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli
 • Vyberte si limit podle svého výdělku.
 • Vztahuje se i na pracovní dohody.
 • Platí po celém světě na zdraví i majetek.
 • Sjednání online a okamžitě platné.
Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli

Pojištění odpovědnosti za vás uhradí tyto škody

... které způsobíte vy, vaše děti nebo třeba váš pes

Děti a rodina

Vaše dítě v obchodě rozbije televizi.

Sportovní aktivity

Srazíte někoho na kole, na lyžích nebo ho trefíte golfovým míčkem.

Domácí mazlíčci

Pes někoho pokouše nebo zničí kabelku.

Nemovitosti

Vytopíte sousedy, nebo váš strom spadne sousedovi na auto

Poškození elektroniky

Upadne vám kamarádův telefon nebo mu polijete počítač.

Pronajaté věci

Poškodíte vybavení bytu v pronájmu nebo pronajaté lyže.


3 jednoduché kroky a jste pojištěni

3 jednoduché kroky a jste pojištěni
1

Vyberte si rozsah a limit krytí

3 jednoduché kroky a jste pojištěni
2

Vyplňte základní údaje

3 jednoduché kroky a jste pojištěni
3

Zaplaťte online a jste krytí

Proč se vyplatí mít pojistku na blbost?

Pojistka na blbost aneb pojištění odpovědnosti vás ochrání před náhradou škody 3. stranám – jednoduše řečeno – obchodníkům, sousedům a dalším spoluobčanům pojišťovna proplatí škodu, kterou způsobíte. Omylem rozbijete zboží v obchodě, vytopíte sousedy nebo srazíte na kole kolemjdoucího. Jedno pojištění navíc kryje celou vaši domácnost včetně domácích mazlíčků. Frenkeeho pojištění odpovědnosti také platí po celé Evropě a můžete si ho poskládat přesně podle sebe. Vybrat si limit krytí od 3 až do 25 milionů a naklikat si jen to, co skutečně využijete. Dostanete tak maximum za minimum peněz.

Před čím vás pojištění odpovědnosti ochrání?
 • Odpovědnost ze života: Je vždy součástí pojištění odpovědnosti a zaplatí za vás škody, které jste neúmyslně způsobili v běžných životních situacích.
 • Odpovědnost z vlastnictví nemovitosti: Je vždy součástí pojištění odpovědnosti a zaplatí za vás škody, které způsobíte sousedům nebo kolemjdoucím poruchami, závadami vašeho bytu nebo domu (vytopení, vyhoření, poškození padajícím materiálem…)
 • Škody na drobné přenosné elektronice: Můžete si k základnímu pojištění odpovědnosti přidat i pojištění cizích mobilů a notebooků, které poškodíte.
 • Škody na pronajatých věcech: Můžete si přidat k základní pojistce na blbost a získáte krytí u věcí půjčených s písemnou smlouvou.
 • Odpovědnost z vlastnictví všech nemovitostí klienta: Můžete si přikoupit k pojistce na blbost a rázem máte krytou i chatu, nebo druhý byt, který pronajímáte.
 • Odpovědnost za zvíře: Máte domácího mazlíčka, nebo klidně hospodářské zvíře? I tady se můžete v rámci pojistky na blbost připojistit a pojišťovna proplatí i jejich záškodnické kousky.

Často se ptáte

 • Mám pronajatý byt a bojím se škod, které bych mohl způsobit sousedům. Mám si sjednat pojištění odpovědnosti vlastníka nemovitosti, nebo pojištění odpovědnosti z běžného občanského života?
  Zobrazit odpověď
  Mám pronajatý byt a bojím se škod, které bych mohl způsobit sousedům. Mám si sjednat pojištění odpovědnosti
  vlastníka nemovitosti, nebo pojištění odpovědnosti z běžného občanského života?
 • Platí pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitost i na škody, které způsobí moji krátkodobí hosté přes Airbnb?
  Zobrazit odpověď
  Platí pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitost i na škody, které způsobí moji krátkodobí hosté přes Airbnb?
 • Existuje speciální pojištění odpovědnosti při lyžování?
  Zobrazit odpověď
  Existuje speciální pojištění odpovědnosti při lyžování?
 • Existuje speciální pojistka na blbost pro důchodce?
  Zobrazit odpověď
  Existuje speciální pojistka na blbost pro důchodce?
 • Existuje speciální pojistka na blbost pro studenty?
  Zobrazit odpověď
  Existuje speciální pojistka na blbost pro studenty?
 • Jak se liší pojištění odpovědnosti z běžného občanského života a pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti?
  Zobrazit odpověď
  Jak se liší pojištění odpovědnosti z běžného občanského života a pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti?

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.
Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Příběhy o blbosti a blbé náhodě

Náhoda je blbec. Abyste nebyli za blbce vy, až budete lomit rukama nad škodou, kterou nechcete, nebo nemůžete uhradit, přečtěte si odstrašující příběhy.

Rodina Kuchařových bydlí dlouhá léta v pronajatém bytě. V létě odjeli na víkend do jižních Čech za rodiči paní Kuchařové. Z víkendu se ale v sobotu museli vrátit zpět, protože je volal soused, který bydlí pod nimi, že mu ze stropu kape voda. V bytě Kuchařových ve stěně za kuchyňskou linkou praskla trubka a způsobila únik velkého množství vody, které postupně začalo prosakovat do bytu o patro níž. Nakonec byla škoda vyčíslena na necelých 83 000 Kč. Kuchařovi mají sjednané pojištění občanské odpovědnosti, které již v základu kryje i odpovědnost plynoucí z vlastnictví nebo užívání nemovitosti. Tuto škodu tedy pokryla kompletně pojišťovna.

Pojištění odpovědnosti

Tomáš a Jirka se u oběda dohadovali o zápase fotbalové Ligy mistrů, který běžel předchozí večer v televizi. Nemohli se ale dohodnout na sporné penaltě, kterou rozhodčí odpískal proti hostům v nastaveném čase prvního poločasu zápasu. I v restauraci tedy došlo na posouzení zákroku prostřednictvím “videorozhodčího”. Kluci k tomu ale využili Tomášův mobilní telefon a aplikaci YouTube. Jirka se ale u prohlížení opakovaného záznamu tolik rozohnil, že mu upadl Tomášův telefon z ruky. Na telefonu praskl celý displej. Jirka sice měl sjednané pojištění odpovědnosti (pojistku na blbost), ale bohužel neměl připojištěnou drobnou elektroniku, takže musel Tomášovi zaplatit opravu displeje ze své kapsy.

Pojištění odpovědnosti

Martin je koncipient v advokátní kanceláři v Brně. Před časem se rozhodl, že využije nabídky operativního leasingu na výpočetní techniku a na “operák” si pořídil nový MacBook v hodnotě přes 60 000 Kč. Martin je workoholik a na svém Macu pracuje vlastně pořád. Nadšení pro práci se mu ale vymstilo, když u oběda na počítač svou nešikovností vylil limonádu. Ta Macu evidentně nechutnala a touto nahodilou událostí se podařilo Martinovi zničit základní desku. Po diagnostice přístroje byla oprava odhadnuta na 32 000 Kč, což škodu dostalo do sekce neopravitelných. Martin tedy musel leasingové společnosti uhradit zůstatkovou hodnotu přístroje v době škodné události. Chytrý budoucí advokát ale využil pojištění odpovědnosti, ve kterém má připojištěné věci pronajaté (sjednával právě kvůli novému počítači) a škodu uhradila pojišťovna.

Pojištění odpovědnosti

Michaela si kdysi pořídila v době studií v centru Plzně byt. Postupem času, když se seznámila s Honzou a na svět přišlo první dítě, si pořídili společný rodinný dům kousek za městem. Byt v centru občas užívají, když potřebují v Plzni přespat. V minulém roce ale zkrat způsobil požár a byt zčásti vyhořel. Byt jako nemovitost má Michaela pojištěnou, takže tam se o škodu nebála. Měla ale strach ze škody, kterou kouř způsobil ostatním obyvatelům domu. Michal prostudoval její pojištění občanské odpovědnosti a zjistil, že v rámci připojištění je sjednáno i krytí škod na všech nemovitostech klienta. I v tomto případě dopadl celý příběh dobře a škodu sousedům, která překročila 2 000 000 Kč uhradila pojišťovna.

Pojištění odpovědnosti

Malá Jana šla venčit svého bišonka. Při cestě se zastavila za spolužačkou Kačkou u ní doma. Chvíle nepozornosti ale znamenala, že pejsek roztrhal koženou sedačku u Kaččiných rodičů. Sedačka se musela nechat přečalounit. Škoda byla nakonec 16 000 Kč. Naštěstí měli rodiče Jany sjednané pojištění občanské odpovědnosti, která kryje všechny rodinné příslušníky a škodu tak zaplatila pojišťovna.

Pojištění odpovědnosti

Hledáte pojištění odpovědnosti?

Spočítat pojištění

Píšu články o tom, co vás zajímá

Pojištění odpovědnosti a domácnosti: Jak spolu souvisí?
Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti a domácnosti: Jak spolu souvisí?

Bydlím v nájmu: Jak pro mě funguje pojištění odpovědnosti a domácnosti Pojištění domácnosti se vztahuje na ochranu…

22.10.2019 Frenkee
Pojištění majetku a odpovědnosti: Jak spolu souvisí?
Pojištění odpovědnosti

Pojištění majetku a odpovědnosti: Jak spolu souvisí?

Pojištění majetku a odpovědnosti současně Pojištěním majetku se pro nás běžné smrtelníky rozumí pojištění nemovitosti –…

22.10.2019 Frenkee