Mobilní aplikace

Frenkeeho pojištění odpovědnosti zaměstnance

za škodu způsobenou zaměstnavateli

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli

Podle zákoníku práce můžete za svou nedbalost zaplatit až 4,5násobek svého průměrného platu. Stačí 33 Kč měsíčně a hned jste klidnější.

 • Vyberte si limit podle svého výdělku.
 • Vztahuje se i na pracovní dohody.
 • Platí po celém světě na zdraví i majetek.
 • Sjednání online a okamžitě platné.
Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za vás uhradí tyto škody

Škoda na majetku

Poškodíte stroj, který obsluhujete, nebo si prostě převrhnete kávu do služebního notebooku.

Škoda na zdraví

Zapomenete uklidit nářadí nebo neoznačíte nebezpečné místo na pracovišti a zranění je na světě.

Dopravní nehoda

Způsobíte dopravní nehodu ve firemním autě – třeba nedáte přednost.

Finanční škoda

Pošlete do ciziny 4000 položek místo 400. Jedno ukliknutí může vyjít draho.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Oproti klasickému pojištění odpovědnosti z občanského života, které vás chrání při vašich soukromých aktivitách doma i mimo domov, pojištění odpovědnosti zaměstnance vás ochrání při práci – ať už pracujete v kanceláři, v továrně, v terénu, nebo jako řidič z povolání. Jelikož po vás zaměstnavatel může za způsobené škody chtít až 4,5násobek vaší průměrné hrubé mzdy, měli byste se právě na takovou částku pojistit.

Vyjde to na pár korun měsíčně a nemůže se vám pak stát, že kvůli nepozornosti nebo i drobné administrativní chybě budete chodit několik měsíců do práce "zadarmo".

Jaké škody za vás pojištění odpovědnosti z výkonu povolání uhradí?

 • Škody na majetku zaměstnavatele, tedy pracovních nástrojích, vybavení kanceláře a dalších.
 • Škody na zdraví, když se vaší vinou zraní kolega nebo někdo jiný.
 • Dopravní nehody a z nich plynoucí škody na majetku a zdraví. Na tuto složku se můžete i připojistit, pokud v práci auto pravidelně používáte, nebo jste dokonce profesionální řidič, pilot nebo lodivod.
 • Finanční škody, když administrativní nebo jinou chybou způsobíte firmě finanční újmu.
 • Pracujte s klidným srdcem. Chybovat je přeci lidské.

Často se ptáte

 • Pro koho je pojištění zaměstnance?
  Zobrazit odpověď
  Pro koho je pojištění zaměstnance?
 • Před čím mě pojištění odpovědnosti zaměstnance chrání?
  Zobrazit odpověď
  Před čím mě pojištění odpovědnosti zaměstnance chrání?
 • Kde všude platí pojištění zaměstnance?
  Zobrazit odpověď
  Kde všude platí pojištění zaměstnance?
 • Co si mám představit pod pojmem limit pojistného krytí?
  Zobrazit odpověď
  Co si mám představit pod pojmem limit pojistného krytí?
 • Jak zvolit limit pojistného krytí u pojištění zaměstnance?
  Zobrazit odpověď
  Jak zvolit limit pojistného krytí u pojištění zaměstnance?
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.
Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Příběhy o blbosti a blbé náhodě

Znám mnoho nepojištěných zaměstnanců, kteří přitom mají v práci velkou zodpovědnost. Blbá náhoda nebo chyba je může stát několik měsíčních platů.

Pan František je technik u letecké společnosti (pracuje na hlavní pracovní poměr), která provozuje charterové lety. Tato společnost má na letišti hangár, kde servisuje svá letadla. Pan František při běžné prohlídce trupu letadla narazil vysokozdvižným vozíkem do ocasní části letadla značky Boeing. Na trupu způsobil nepatrné poškození (prohnutí jednoho plátu) dlouhé asi 10 cm. Bohužel letadlo s takovou vadou nesmí do vzduchu a musí být opraveno techniky firmy Boeing. Výjezd techniků z USA, odstavení letadla na několik letů, náhradní letadlo a testovací vzlety opraveného letadla vyšly leteckou společnost na více než 10 000 000 Kč. Společnost po panu Františkovi požaduje úhradu škody. Díky zákonům však může požadovat “jen” 4,5 násobek průměrného hrubého výdělku, což je u pana Františka téměř 400 000 Kč. Zbytek škody musí letecká společnost zaplatit sama. Dobrá zpráva je, že pan František měl pojištění odpovědnosti zaměstnance za škody způsobené zaměstnavateli a jeho podíl na škodě uhradila pojišťovna.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Miroslav pracuje jako pracovník na dohodu o provedení práce u dealera, který prodává vozidla značky Škoda. Při poslední směně dostal za úkol přinést ze skladu na servis vyhřívané čelní sklo na model Škoda Kodiaq. Při manipulaci si sklo špatně zajistil a to mu spadlo na zem. Přesto, že díl byl z výroby zabalený v kartonu, uštípl se jeden roh skla, a tím se celý díl stal nepoužitelným. V nákupní ceně stojí sklo 8 000 Kč, které požaduje po Miroslavovi jeho zaměstnavatel. Vzhledem k tomu, že nemá sjednanou odpovědnost za škody způsobené zaměstnavateli, tak musí celou škodu uhradit ze svého. Dohodli se na splátkovém kalendáři. Bohužel pana Miroslava čeká skoro 10 směn, kdy bude do práce chodit prakticky zadarmo, aby škodu umořil.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Jana pracuje jako marketingová specialistka a od svého zaměstnavatele má k dispozici služební notebook Apple. Jana má také ráda květiny. Bohužel tato kombinace vedla k poničení služebního počítače, když se jí povedlo na počítač převrhnout vázu na pracovním stole. A voda udělala své. Při servisu došlo k výměně napájení a baterie, což stálo skoro 10 000 Kč. Jana k úhradě využila pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli a nemusí nic platit ze své kapsy.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Honza způsobil na služebním vozidle škodu, když naboural paní, které nedal přednost zprava. Majitel vozidla, Honzův zaměstnavatel má na vozidlo sjednané jen povinné ručení, které pokrylo škody na vozidle nabourané paní. Škody na služebním vozidle ale zaměstnavatel požaduje po Honzovi. Ten využil svého pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli a škody prostřednictvím pojišťovny uhradil. POZOR : Honza při sjednání pojištění zvolil, že je řidičem z povolání. Pojištění je sice dražší, ale pak takové škody na vozidlech bez problému kryje. Kdyby vozidlo bylo havarijně pojištěné, tak by pojišťovna proplatila Honzovi případnou spoluúčast, kterou má na vozidle sjednanou jeho firma.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Hledáte pojištění pro zaměstnance?

Spočítat pojištění

Píšu články o tom, co vás zajímá

Pojištění odpovědnosti zaměstnance: Příklady, co se může stát a jak vás pojištění ochrání
Pojištění zaměstnance

Pojištění odpovědnosti zaměstnance: Příklady, co se může stát a jak vás pojištění ochrání

Pojištění odpovědnosti zaměstnance Pojištění odpovědnosti dost možná znáte pod zlidovělým názvem “pojistka na blbost”,…

5.5.2020 Frenkee
Pojištění odpovědnosti zaměstnance pro řidiče z povolání
Pojištění zaměstnance

Pojištění odpovědnosti zaměstnance pro řidiče z povolání

Pojištění odpovědnosti pro řidiče z povolání Pojištění odpovědnosti zaměstnance může mít pro profesionální řidiče…

5.5.2020 Frenkee